Na paraolimpijskih igrah v Londonu je za uvod šestega tekmovalnega dne danes atlet Henrik Plank osvojil četrto mesto v metu kopja v kategoriji 52/53. Po uvodnih treh metih je zasedal osmo mesto (13,40m, 13,77m, 14,08m), v zadnjem metu od treh v finalni seriji pa se z daljavo 15,37m zavihtel na četrto mesto. Svetovni podprvak iz lanskega prvenstva na Novi Zelandiji je krepko izboljšal letošnjo najboljšo daljavo in to za meter in 22 centimetrov. Pritožba slovenskega vodstva zaradi tehnike izmetov bronastega mehiškega tekmovalca Maura Maxima de Jesusa je bila zavrnjena. Zlato medaljo je osvojil Jamajčan Alphanso Cunningham.

V dvorani Excel, četrta tekma odbojkaric sede in prva zmaga. Varovanke Simona Božiča so prvi tekmi za razvrstitev od petega do osmega mesta s 3:0 premagale izbrano vrsto Japonske (25:19, 25:22, 25:20). Po dnevu odmora bodo dekleta za končno peto mesto igrale z Brazilijo. Južnoameričanke so bile boljše od Britank. Slovenski vrsti se ponuja možnost, da nasprotnicam v četrtek vrnejo za poraz v predtekmovalni skupini.

Na strelišču Royal Artilery Barracks se je Franc Pinter po nastopih z zračno puško in osvojenih 8. in 15. mestu prvič pomeril še z malokalibrsko puško, Nastopil je v disciplini 60 strelov leže (R-6 50 m) in s 577 krogi zasedel 31. mesto (95,93,97,98,97,97). Strelski nastopi se bodo v Londonu končali jutri, ko Pinterja čaka še nastop v trojnem položaju.