Hrvati in njihova ženska reprezentanca ne popušča od začetka do konca. Naša dekleta ji niso mogle slediti, kajti že v kategoriji B1 je Karmen Vogrič s 467 podrtimi keglji zaostala za Petro Dešo, ki je podrla 565 kegljev na svetovnem prvenstvu v kegljanju slepih in slabovidnih.

130523_apatin_00Frasova 4.

V kategoriji B2 je bila najboljša Hrvatica Evica Šerfez s 692 podrtimi keglji, naša Danica Padežnik pa je s 642 podrtimi keglji v ekipnem delu zasedla v kategoriji B2 4. mesto. Veliki boj za ekipno razvrstitev pa se je začel s kategorijo B3, kjer so se spoprijele same odlične tekmovalke. Najboljša je bila Hrvatica Ruža Markešić s 751 podrtimi keglji. Naša Marija Fras pa je zasedla v tem ekipnem delu 4. mesto s 691. Končna razvrstitev 6. mesto.

50 kegljev do brona

Ekipne evropske prvakinje so postale Hrvatice z 2008 podrtimi keglji. Druge so bile Nemke z 1862, tretje Romunke z 1850, četrte domačinke Srbkinje z 1837, pete Poljakinje z 1808 in šeste Slovenke z 1800 podrtimi keglji. Slovenke so zaostale za lanskim tretjim mestom iz Celja za pičlih 50 kegljev.

Po končanem ženskem delu pa so se začeli moški boji v ekipni konkurenci v kategoriji B1. Prvi je na stezo stopil od naših Mitja Osolnik, ki je dosegel 562 podrtih kegljev. V drugem krogu pa tekmuje Safet Baltić je s 456 podrtimi keglji. Jutri pa zjutraj nastopajo še ekipno moški v kategoriji B2 in B3 ter posamezniki.

Lep športni pozdrav iz Apatina, sklene svoj zapis Franci Pirc.