V Španiji se je končalo evropsko prvenstvo za strelke in strelce. Slovenija se domov vrača z bronasto kolajno Gorazda F. Tirška. Danes je ob koncu nastopil še trojec Tiršek – Damjan PavlinFranc Pinter. Tiršek je z zračno puško leže zasedel končno 5. mesto (633.0), v finale se je uvrstil kot 8., medtem ko je bil Pavlin brez finala na koncu 24.

131026_strelci

Naslova v Anglijo in Srbijo

Evropski prvak je postal Srb Dragan Ristić (637.0). Franc Pinter pa je v kategoriji z MK puško leže izpadel v eliminacijah. Evropski prvak pa je postal Britanec Matthew Skelhon (206.9).

V soboto doma

V slovenskem taboru so s tekmovanjem zadovoljni, saj se v domovino vrača še s 26. zaporedno kolajno na mednarodnem tekmovanju. Na tem mestu vnovič iskrene čestitke v imenu ZSIS-POK! Slovenska vrsta se v domovino vrača jutri zvečer.