Sprinterji, kajakaši in kanujisti na mirnih vodah, so danes opravili z zadnjim dejanjem sezone. Na članskem svetovnem prvenstvu v Moskvi je parakajakaš Dejan Fabčič v kajaku in kanuju zasedel 13. mesto.

140806_fabcic_00

»Tako v kanuju kot v kajaku sem zasedel 13 mesto. Ampak dve čisto različni tekmi. V kanuju sproščeno brez obremenitve, kajak pa borba do zadnjega atoma moči. Konkurenca je vedno hujša – lanski čas iz svetovnega prvenstva sem izboljšal za štiri sekunde pa je uvrstitev za dve mesti slabša. S prvenstvom sem zadovoljen ampak bo treba še veliko delat. Hvala vam za podporo,« je po tekmi povedal Fabčič.

V kanuju in kajaku je v svoji polfinalni skupini zasedel 7. mesto, za kanu progo je porabil 1:08.906, za vožnjo s kajakom pa 51.412.