Za Slovenijo so se uspešno, s srebrno medaljo, končale ekipne borbe v moški konkurenci na 3. svetovnem prvenstvu v kegljanju slepih in slabovidnih. »Bilo je napeto do zadnjega meta. Borbo med Slovenci in Hrvati so izkoristili Poljaki in s 3945 podrtimi keglji zmagali pred Slovenci s 3936 keglji in Hrvati s 3921 podrtimi keglji. 4. mesto so zasedli Nemci s 3862, 5. so bili Srbi s 3781, 6. Romuni s 3749, 7. pa domačini Slovaki s 3706 keglji. V kvalifikacijah in hkrati za ekipo sta dopoldan igrala Mitja Žalar s 720 podrtimi keglji in Marjan Žalar s 699 keglji. Najboljši rezultat dopoldanskih kvalifikacij je postavil Domačin Vrablec z 739 podrtimi keglji,« javlja Franci Pirc.

2805_keglanje_00

Sledi finale v posamičnih bojih

V KB1 so že znani vsi finalisti. Zmagal je Poljak Kozijej (623), drugi je bil Hrvat Đunđek (614), tretji Berthart iz Nemčije (610). 4. mesto v kvalifikacijah je zasedel Enver Jusič (574), peti pa je bil Mitja Osolnik (572).

Po uspehu moške ekipe se veselimo naslednjih dni, ko bodo v petek in soboto finala. V finalnem del pri ženskah se je uvrstila Marija Fras s tretje pozicije (675 kegljev). Finale bo verjetno v soboto dopoldan. V moškem delu se je v finale uvrstil Mitja Osolnik s 5. pozicije (572 kegljev). Finale bo v petek dopoldan.

Vodušek navdušil

V KB2 so se uvrstili v veliki finale med 12 sledeči tekmovalci: vodeči Jakob Vodušek (724), tretji Tomaž Furlan (709) in kot 10. Igor Žagar (677). Našemu četrtemu predstavniku Jožetu Lampetu pa ni uspel vstop v finale, zasedel je 13. mesto (662 kegljev). V KB3 sta se uvrstila v finale Mitja Žalar na 5. mestu (720) in Mirko Rus (719), Marjan Žalar je s 699 keglji izpadel.

Današnji dan bo namenjen tekmovanju na izpadanja v tandemu MIX. Kategorija B1 (K. Vogrič – D. Vogrič) začneta ob 9.00, B2 ob 12. uri Pirc A. – T. Furlan in ob 13. uri Padežnik – Žagar, ob 15.30 Fras – -Marijan Žalar ter ob 16. uri Benedik – Rus.