Slovenska showdown reprezentanca je minuli teden navdušila v Italiji, kjer je potekal že tradicionalni turnir TOP 12. V ženski in moški konkurenci se je pomerilo po 12 najboljših na svetu. Peter Zidar je ponovil lanski uspeh in se vnovič okitil s prvim mestom najboljšega na svetu. Tanja Oranič je na koncu zasedla 6. mesto, trener Gregor Habjan pa je pohvalil oba.

Dve kolajni iz Italije

Letošnje koledarsko leto je obeležilo tudi 9. evropsko prvenstvo. Slovenija je osvojila dve kolajni. Peter Zidar je zasedel 2. mesto v posamični konkurenci, Miha Susman je bil 14., v ženski posamični konkurenci pa je Sanja Kos pristala na 5. mestu, Tanja Oranič je bila sedma. V ekipni tekmi je Slovenija v boju za bron z 31:12 porazila Rusijo. Prvaki so postali Finci, ki so bili v polfinalu po ogorčenem boju boljši prav od Slovenije (29:31).

Na mednarodni sceni se je letos uspešno predstavil tudi sodnik Marko Čenčič.