V soboto, 7.3.2020 je v Boštanju, potekalo 29. odprto državno prvenstvo v šahu v posamični konkurenci. Tekmovanje je potekalo v prostorih TVD Partizan, izvajalec prvenstva pa je bilo DI Sevnica. Skupaj je tekmovalo 9 šahistk in 33 šahistov, ki so igrali pod sodniškim nadzorom Tomaža Žnideršiča in Ludvika Cvirna.  Pri ženskah je bila najboljša Pavla Košir (MDI Kamnik), na drugo mesto se je uvrstila Slavica Pečovnik Urh (DI Muta), tretja pa je bila Džamila Grabnar (MDI Žalec). Pri moških je naslov prvaka obranil Jaka Juvan (DI Muta), s srebrom se je okitil Zejnil Korač (ZMSS), bron pa sta si razdelila Vladimir Kodrič (DI Koper) in Janko Brunčič (MDI Ljutomer). Celotne rezultate in bilten tekmovanja, si lahko ogledate na povezavi, spodaj.

Na tekmovanju je bil prisoten tudi župan občine Sevnica, Srečko Ocvirk, ki je uradno odprl državno prvenstvo, za kulturno popestritev dogajanja je poskrbela mlada nadobudna citrarka, Neža Simončič. Vse nastopajoče v ženski kategoriji, pa so bile ob dnevu žena s strani izvajalca obdarjene z rožo.