Slovenska ženska reprezentanca je prišla do 3. zmage na evropskem prvenstvu. Naša izbrana vrsta je s 3:0 v setih premagala Finsko in si tako utrla pot do 2. mesta v skupini. Člani jutri za četrtfinale z Nizozemsko.

Slovenija je dobro začela, držala vodstvu, na koncu seta se jim je finska približala s zaporedjem točk, vendar so naše ostale igralke zbrane in obdržale vodstvo ter dobile niz.

Drugi niz je pokazal bolj izenačeno igro. Bolje so začele Finke, a Slovenke jim niso pustile, da bi se odlepile za preveč točk in jih tudi ujele. Na koncu niza so Slovenke spet odlično servirale, zadnjo točko je z atraktivnim asom (vnovič) dosegla Tija Vrhovnik.

Tretji niz so odlično začele igralke Finske in povedle 8 proti 4. Selektor Božič je vzel pol minute odmora, nato so Slovenke spet zaigrale svojo igro in dobile tudi tretji niz. Tretja zmaga je tu, jutri jih čaka še tekma s Poljsko in končna potrditev drugega mesta v skupini, ki pomeni tudi dobro izhodišče pred nadaljevanjem evropskega prvenstva.

Tekme ženske reprezentance:

17.10.
Slovenija – Hrvaška 3-0 (25-13, 25-11, 25-19)

18.10.
Slovenija – Nemčija 1-3 (25-22, 13-25, 14-25, 9-25)
Slovenija – Turčija 3-0 (25-9, 25-5, 25-1)

19.10.
Slovenija – Finska 3-0 (25-17, 25-22, 25-23)

20.10.
Slovenija – Poljska (15.00)

Tekme moške reprezentance:

17.10.
Slovenija – Hrvaška 0-3 (9-25, 13-25, 18-25)

18.10.
Slovenija – Češka 3-1 (25-13, 25-27, 25-22, 25-14)

19.10.
Slovenija – Rusija 0-3 (8-25, 17-25, 13-25)

20.10.
Slovenija – Nizozemska (13.45)

»Bili smo priča tekme, kakršno smo pričakovali. Bilo je izredno enakovredno, vsi nizi so bili odločeni v sami končnici. Rezultat sicer kaže na gladko zmago, a je bilo vse prej kot to. Finke so neugodne, čvrste. Osebno sem se bal tekme, punce pa so izpolnile 80% mojih navodil, kar je bilo zadosti za zmago,« je po uspehu povedal selektor Simon Božič, kapetanka Lena Gabršček pa je dodala: »Dale smo vse od sebe, dihale smo ena za drugo, tekma je bila super. Nismo pustile, da bi se spustile na njihov nivo igre.  Vsa čast puncam za tole zmago!«

Člani so s porazom, a na trenutke izvrstno igro, sklenili 3. igralni dan. Rusija, aktualni paralimpijski podprvak, je bil premočan, na koncu pa 3:0 v setih.

Sicer velja omeniti pogumen začetek naših, ki so v nekaterih trenutkih povzročali zmedo v ruski vrsti. Vseeno je na koncu prevladala kvaliteta nasprotnika. V 2. niz so Slovenci pogumno krenili in povedli s 5 proti 4. Z nekaj lepimi akcijami so povzročali težave paralimpijskim podprvakom, a ti so na koncu varno zaključili drugi niz.

Rusi so agresivno začeli tretji niz, a Slovenci se niso predali in igrali povezano ter dosegli nekaj lepih točk. Na koncu so pustili dober vtis. Jutri ob 13.45 Slovenijo čaka obračun z Nizozemsko. V primeru zmage se bodo uvrstili v četrtfinale.
»Tekma proti svetovnemu podprvaku in paralimpijskemu podprvaku je nagrada za tekmovanje na tako visokem nivoju. V prvem setu so nam pokazali moderno odbojko sede, kako naj izgleda. Upam, da bomo kdaj mi vsaj približno odigrali na takem nivoju. V 2. in 3. setu smo nekako vzpostavili ravnotežje, ruski selektor je v igro postal 2. postavo. Tudi sam sem zadovoljen s tem 2. in 3. setom. Pokazali smo napredek v igri in se tudi nekaj naučili, kar je največ vredno. Jutri, v sredo, nas čaka še tekma z Nizozemsko, ki odloča o potniku v četrtfinale. Skušali jih bomo preučiti in odigrati najbiljše, kar je v naši moči,« je po tekmi povedal selektor Božič.