Slovenska ženska reprezentanca je polfinalistka evropskega prvenstva v Turčiji! To je varovankam selektorja Simona Božiča uspelo po prepričljivi zmagi proti Ukrajini (3:1).

Ukrajinke so hitro povedle 5:0, naše so jih ujele na 8:8, dobro je deloval naš servis. Zadnje izenačenje je bilo na 11, nato so Slovenke dvignile nivo sprejema in servisa, tako da so uspešno zaključile niz, Ukrajino so ustavile na 16. točki. Drugi set so dobile Ukrajinke, ki so hitro ušle na 18:9. Slovenke pritisnile in se popolnoma približale. Imele so napad za izenačenje na 24 a je zmanjkalo nekaj športne sreče  tako da so nasprotnice dobile niz.

To pot Slovenija ni ničesar prepustila naključju. Hitro visoko vodstvo naših s 5 0, tako da je ukrajinski trener moral reagirati z odmorom. Nasprotnice so pritiskale, a Slovenke so ostale zbrane in dobile niz. Vodstvo 2 proti 1. Tudi zadnji set so varovanke selektorja Simona Božiča odlično začele in povedle 9:4. Odlična in borbena igra Slovenk je bila prevelik zalogaj za Ukrajinke, ki so težko prihajale do točk. Slovenija je povedla 16:7, tudi po zaslugi odličnega servisa in bloka. Sledila je minila serija Ukrajink, trener Božič je segel po minuti odmora, pomiril igralke, ki so se zbrale, tudi z nekaj nervoze in napakami, in se zasluženo veselile zmage za polfinale!

»Za nami je super odigrana tekma. Kapo dol! Grizle smo na igrišču, na trenutke smo padle, smo se pobrale, tudi v 2. setu, ko nam je malce slabše kazalo. Zato smo trenirali. Ob vseh nepričakovanih situacijah smo dale vse od sebe v ključnem trenutku. Bravo vsem puncam,« je bila preboja v polfinale kapetanka Lena Gabršček.

»Zjutraj sem to povedal na sestanku, pa povem še enkrat: tele igralke s to zmago v četrtfinalu so zame evropske prvakinje! S tako postavo igramo celotno prvenstvo, menjave nimamo. Kapo dol! Uresničila se je naša tiha želja. To je zdaj sploh prvi preboj v polfinale po treh evropskih prvenstvih. Kapo dol in gremo dalje, skušali bomo priti do medalje,« je dodal selektor Simon Božič.

Fantje korak bližje obstanku med elito

Slovenska moška reprezentanca je v prvi tekmi v razigravanju za mesta od 9. do 16. porazila Francijo (3:0) in tako ostala v igri za končno 9. mesto, ki zagotavlja obstanek v elitni skupini evropskih reprezentanc.

Pogumen začetek Francozov, ki so povedli 5 2. Slovenci so nato prevzeli pobudo in z zanesljivim servisom, dobrim sprejemom in agresivnim napadom brez večjih težav dobili prvi niz. Drugi niz je bil Izenačen do četrte točke, nato pa so Slovenci pobegnili in niso popuščali do konca, 2 0 za Slovenijo.

Kazalo je že na gladko zmago, ko so Slovenci popustili pri 24 točki in nasprotnikom dopustili kar 10 zaporednih točk. Na srečo to ni bilo usodno, tako da so tekmo zaključili s 3 proti nič v nizih. Že jutri ob 8.15 po Slovenskem času jih čaka tekma proti Latviji. V primeru zmage se bodo borili za 9. mesto in obstanek v A skupini evropskega prvenstva.