V Ljubljani se je sklenila 15. sezona Lige NLB Wheel, regionalne košarkarske lige. Prvaki so postali igralci KIK Zmaj Gradačac (BiH), ki so v finalu z 80:69 premagali KKI Vrbas (BiH), bron je osvojila ekipa Parasport Slovenia, Ante Štimac je bil izbran za najkoristnejšega igralca, Ramo Rekanović pa je bil prvi strelec lige. Finalni turnir je potekal v Areni Stožice, ki je s svojo gracioznostjo dala dodaten čar finalnemu turnirju. Svoje je dodal tudi prenos vseh treh tekem finala na Areni Sport. soorganizator turnirja je bila Zveza za šport invalidov Slovenije-Slovenski paralimpijski komite, program turnirja pa je sofinancirala Mestna občina Ljubljana, ligo pa že od samega začetka vodi Zveza paraplegikov Slovenije.

Tekmovanje, celotna 15. sezona, je potekalo po turnirskem sistemu. V letošnji sezoni so ekipe prvi krog odigrale 15. novembra 2022 v Zagrebu, drugi 4. decembra 2022 v Beogradu, tretji 25. februarja 2023 v Podgorici, četrti 19. marca 2023 v Gradačcu, polfinalne tekme pa 22. aprila 2023 v Banja Luki. V polfinalnem srečanju je KKI Vrbas z rezultatom 91:56 brez težav premagala ekipo Paramont, ekipa KIK Zmaj pa v bolj izenačeni tekmi Parasport Slovenio z rezultatom 61:56, v Ljubljani pa so se delila odličja. V boju za naslov je obračun dveh ekip iz Bosne in Hercegovine pripadel KIK Zmaju, ki je naslov osvojil drugič, srebro je osvojila ekipa KKI Vrbas. V boj za bron je bila Parasport Slovenija prepričljivo boljša (70:44 je bilo) od črnogorske vrste KK OSI Paramont, boj za 5. mesto pa je pripadel KKI Zagreb, ki je z rezultatom 59:50 ugnal beograjsko ekipo KKK Singidunum Crvena zvezda.

Zbrane so na zaključni slovesnosti pozdravili in nagovorili Dejan Crnek, podžupan Mestne občine Ljubljana (sofinancer finala), Damijan Lazar, predsednik Zveze za šport invalidov Slovenije-Slovenskega paralimpijskega komiteja (soorganizator finala), Dane Kastelic, predsednik Zveze paraplegikov Slovenije (že 15. sezono zapored vodi ligo) ter Andrej Lasič, član uprave uspešne družbe NLB d.d., ki je od samega začetka generalni, zlati, sponzor lige. Ekipe sta pozdravila tudi Dubravko Kmetović, direktor ABA Lige, s katero vrsto let dobro sodelujemo, ter Andrej Jakšič, direktor podjetja Bauerfeind Slovenija, ki je srebrni sponzor lige. Nagrade za mesta od 4. do 6. sta podelila Andrej Jakšič in Dejan Crnek, za 3. mesto sta pokal in medalje podelila Damijan Lazar in Andrej Lasič, pokal in medalje za 1. in 2. pa Dane Kastelic in Andrej Lasič. Sani Bečirovič, športni direktor Cedevite Olimpije, je izročil Ramu Rekanoviću pokal za najboljšega strelca, Ante Štimac pa je bil MVP-ja sezone. Andrej Lasič, član uprave NLB d.d., je podelil tudi dva športna košarkarska vozička, ki sta jih tokrat prejela Jovan Jovanović in Negrin M. Halilović. Prehodni pokal sta prvakom sta podelila Dane Kastelic in Dubravko Kmetović. V sklopu zaključne slovesnosti je Marinko Umičević, predsednik KKI Vrbas, podelil zahvalo Ligi NLB Wheel za dolgoletno uspešno medsebojno sodelovanje.

„Z tekmo za 3. mesto smo zadovoljni. Po tihem smo računali na uvrstitev v finale in boj za naslov. A potek sezone je bil tak, da smo imeli veliko težav s poškodbami, zato smo v polfinalu proti ekipi KIK Zmaj, kasnejšemu prvaku, izgubili tesno za pet točk. Igrali smo močno okrnjeni, kar se je poznalo, a ne iščemo izgovorov. Z malce več zbranosti bi igrali finale. A generalno gledano ne bom rekel, da je bila sezona odlična, je pa bila dobra,“ je povedal Žiga Kobaševič, ki je uspešno vodil ekipo Parasport Slovenia. „Mislim, da tako jaz kot fantje pohvalimo vzdušje v Stožicah. Veseli smo bili vsakega, ki nas je podprl na finalnem turnirju,“ je še dodal Kobaševič.

„Sezono smo uspešno sklenili, zasedli smo 3. mesto. Lahko bi se boljše izšlo že v Banja Luki na polfinalu, kjer smo na ključni tekmi proti KIK Zmaj v polfinalu popustili in ostali brez boja za 1. mesto v Ljubljani. Smo pa zato tekmo za 3. mesto v Stožich odigrali izvrstno: igrali smo agresivno, podjetno, hitro, zbrano v obrambi in napadu. Tretje mesto je tu. Moram pa pohvaliti vzdušje v Stožicah, bilo je fenomenalno. Lahko bi jih bilo še več, a ti, ki so prišli, so pripravili krasno košarkarsko atmosfero,“ pa je povedal izkušeni reprezentant Milan Slapničar, ki je bil s svojimi reprezentančnimi kolegi navdušen nad vzdušjem v Stožicah, ko se je na tekmi za 3. mesto zbralo skoraj 500 gledalcev. „Verjamem pa, da nas prihodnjo sezono čaka finale, v katerem bo igrala tudi slovenska ekipa,“ pa je med drugim v pozdravnem nagovoru zbranim dejal Damijan Lazar, predsednik Zveze ŠIS-SPK.