V italijanskem Fermu se je zaključil turnir evropske klubske elite v odbojki sede. Na njem je nastopil tudi Robust iz Šempetra v Savinjski dolini in ga zaključil na šestem mestu.

Slovenska zasedba se je v Italijo podala v okrnjeni zasedbi. V prvem delu je v skupini B, edini predtekmovalni skupini s štirimi ekipami, osvojila tretje mesto. V petek je morala priznati premoč italijanski Alta Resi (3:2) in Banjaluki (3:0), s sobotno zmago proti francoskemu moštvu Pays Voironnais Volley (3:0) pa si zagotovila pot v četrtfinale. Tam je naletela na kasnejšega prvaka Spid iz Sarajeva, ki je bil zanesljivo boljši po treh nizih. Robustu sta tako preostali borbi za končno peto mesto, na katerih je v nedeljo najprej s 3:0 premagal Alta Reso, nato pa klonil proti Silesii iz Poljske (1:3).

Ekipo Robusta so na evroligaškem turnirju sestavljali Marko Pokleka, Jaša Bertelj, Martin Marovt, Klemen Hrastovec, Matjaž Majdič, Sebastjan Osrečki in Vlado Krk.

EVROLIGA ZA MOŠKE V ODBOJKI SEDE (Fermo, Italija)