Današnji četrtek je prinesel dve kolajni slovenskim športnikom na evropskem prvenstvu gluhih atletov na Poljskem. Brežičanka Leja Glojnarič je s skokom dolgim 573 centimetrov prišla do zlate medalje. Srebro je osvojila Ukrajina Kateryna Potapenko (554 cm), tretja je bila še ena Ukrajinka Yullia Matviievska (543 cm). V teku na 400 m z ovirami se je z medaljo okitil Velenjčan Tadej Enci.

Evropski prvak je s časom 55.19 postal Ukrajinec Serhii Kompaniiets, drugi je bil Finec Santeri Tanner (56.18), tretji pa naš Tadej Enci (56.33).

Radovljičanka Iris Breganski je v teku na 200 m ostala v polfinalu (27.28), kar je bilo dovolj za končno 9. mesto.

Jutri se Tadej Enci ob 16.30 z Varšave vrača na ljubljansko letališče, 10 minut za tem pa bosta na Poljskem Leja Glojnarič in Iris Breganski začeli še svoj zadnji nastop – skok v višino. Leja in Iris se v Slovenijo vračata v soboto, 26.8., ob 16.30 na letališče Jožeta Pučnika na Brniku.