Končan je turnir Lige NLB Wheel v Beogradu. Sezona se nadaljuje 10.2. v Podgorici. Naši košarkarji do pomembne zmage.

Uvodno tekmo v drugem kolu sta odigrali KKK Singidunum in KK OSI Paramont. Beograjčani so že ob polčasu (19:37) morali priznati premoč ekipi iz Podgorice, ki je nadaljevala z dobro igro in tekmo dobila z rezultatom 64:51. V drugi tekmi sta se pomerili KIK Zmaj in KKI Vrbas. V prvem polčasu je bila v rahli prednosti KKI Vrbas, vendar sta se ekipi razšli z neodločenim rezultatom (29:29). V drugem polčasu je KKI Vrbas povedla, povečevala razliko in prvake pretekle sezone prepričljivo premagala s 70:55. Tretjo tekmo sta odigrali KKI Zagreb in KK OSI Paramont. Čeprav je na začetku tekme Zagrebčanom nekoliko bolje kazalo, so na odmor odšli z rezultatom 31:37. V nadaljevanju so bili še slabši in so tekmo izgubili 44:78. V četrti tekmi sta se pod koši srečali Parasport Slovenia in KKK Singidunum. Po nervoznem začetku in zgrešenih metih je povedla slovenska ekipa in že prvi polčas dobila z visoko razliko (34:14). V drugem polčasu je povsem nadigrala domačine in slavila z rezultatom 77:27.

„Kljub temu da smo nastopili oslabljeni, smo tekmo zanesljivo dobili. Obramba je bila skozi celo tekmo odlična, v napadu pa smo začeli slabo, vendar smo to nezbranost postopoma odpravili in prišli do otipljive prednosti. Zdaj smo z mislimi že pri naslednjih izzivih,“ je po pomembni zmagi povedal Žiga Kobaševič, trener slovenske ekipe, za katero je Enis Musić dosegel 30 točk, Haris Koduzović pa 27.

Po 2. tekmi turnirja v Beogradu je sledila svečana otvoritev turnirja NLB Wheel. Najprej je vse zbrane nagovorila pomočnica ministrice za delo, zaposlovanje in socialno politiko, sektor za varstvo invalidov, Biljana Barošević, za njo je zbrane pozdravil in nagovoril Vladimir Bošković, član izvršnega odbora NLB Komercijalne banke ad Beograd. Vladimir Bošković je izrazil navdušenje nad tekmami in igrami, ki jih je videl, in hkrati izrekel vso priznanje košarkarjem in košarkaricam, ki so igrali v Hali sportova Ranko Žeravica. NLB d.d. je zlati sponzor tekmovanja, ki ga vodi Zveza paraplegIkov Slovenije. Zbrane je v imenu srebrnega sponzorja Bauerfeind Slovenija pozdravil tudi Andrej Jakšič. Otvoritev je povezoval Vladimir Kuzmanović.

Tekme iz Beograda je prenašala tudi Arena Sport TV.

Turnir NLB Wheel League, 2. kolo, Beograd, Hala sportova Ranko Žeravica, 10.12.
KKK Singidunum Crvena zvezda – KK OSI Paramont 51:64 (8:19, 11:18, 16:12, 16:15)
KKI SINGIDUNUM CRVENA ZVEZDA: Maksimović V. 20, Srdić M. 0, Cvijanović B. 11, Vezmar G. 2, Ćirković Ž. 16 ,Jovanović F. -, Vukašinović N. 2, Mitrović D. 0 , Jeremić Z. -, Rebrenović N. 0, Živanović M. – , Makulović L. – – Trener: Kuzmanović V.
KK OSI PARAMONT: Baranin R. 0, Pepić N. 0, Husović S. 0, Nokić J. -, Nikolić V. -, Murić M. -, Aziraj A. 20, Miširović N. 0, Rekanović R. 42, Čplić A. 2 – Trener: Nikolić V.

KIK Zmaj Gradačac – KKI Vrbas 55:70 (12:14, 17:15, 12:18, 14:23)
KIK ZMAJ: Mulić A. 8 , Joksimović M. 0, Kunić S. 2,M. Halilović M. -, Mujanović S. – ,Kamberović E. 14, Mula Halilović N. -, Imširović E. 10, Rosuljaš S. 15, Mahovac B. 6, Mula Halilović E. 0 – Trener: Mulić A.
KKI VRBAS: Hujić N. 21, Duvnjak D. 0, Kuzmanović P. 0, Purić E. 8, Demirović A. 19, Štimac A. 6, Ritan N. 2, Sikima D. -, Nedić B. 0, Švraka V. 14, Čejvan M. -, Brkić B. – – Trener: Matić G.,

KKI Zagreb – KK OSI Paramont 44:78 (17:9, 14:28, 8:26, 5:15)
KKI ZAGREB: Franjul A. 7, Bastalić L. 3, Vujica I. 0, Bračanov A. 3, Ograjšek I. 2, Pešić S. 12, Knezović M. 2, Magdić D. 15, Čabraja K.- , Baliga E. – , Adrić K. 0 – Trener: Vujica I.
KK OSI PARAMONT: Baranin R. 0, Pepić N. 2 , Husović S. 0, Nokić J. 0, Nikolić V. -, Murić M. -, Aziraj A. 22, Miširović N. 6, Rekanović R. 42, Čolić A. 6 – Trener: Nikolić V.

Parasport Slovenija – KKK Singidunum Crvena zvezda 77:27 (12:6, 22:8, 25:8, 18:5)
PARASPORT SLOVENIA: Kuduzović H. 27, Lokar K. 0, Ceglar B. 6, Musić E. 30, Arh M. 2, Povše A. -, Bojanec S. -, Gračnar S. 0, Favretto N. -, Škorjanc D. 12, Slapničar M. – – Trener: Kobaševič Ž.
KKI SINGIDUNUM CRVENA ZVEZDA
Maksimović V. 6, Srdić M. 0, Cvijanović B. 2, Vezmar G. 2, Ćirković Ž. 15, Vukašinović N. 2, Mitrović D. 0, Jeremić Z. -, Živanović M. -, Makulović L. -, Jovanić F. – – Trener: Kuzmanović V.