Peking, 17. septembra (STA) – PO končanih vseh disciplinah na letošnjih paraolimpijskih igrah v Pekingu je na vrhu seznama dobitnic medalj Kitajska. Domači športniki so osvojili 89 zlatih, 70 srebrnih in 52 bronastih ter s skupaj 211 kolajnami krepko prehiteli vse tekmece. Slovenija je na 59. mestu med 76 državami, ki iz Pekinga odhajajo z medaljami. Na drugem mestu po številu medalj je Velika Britanija s 102, od tega 42 zlatimi, tretji pa so Američani z 99, 36 najžlahtnejšimi.  Slovenski izkupiček, ena srebrna kolajna atleta Jožeta Flereta in bronasti namiznoteniške igralke Mateje Pintar in strelca Franca Pinterja, je našo državo uvrstil na 59. mesto. Skupno se je od 148 držav, kolikor jih je nastopalo na Kitajskem, na seznam dobitnic medalj uvrstilo 76 držav udeleženk.