Slovenski kegljači so na 14. EP slepih in slabovidnih v Apatinu dosegli izredni uspeh z osvojitvijo prve ekipne srebrne medalje. Zlato so osvojili Hrvati z 4164 podrtimi keglji. Drugi so bili Slovenci z 3920 podrtimi keglji. Naši so nastopili v postavi kategorija B1 Mitja Osolnik s 562 in Safet Baltić s 456, skupno sta podrla 1018 kegljev. V kategoriji B2 sta nastopila Jakob Vodušek s 718 in Tomaž Furlan s 690. Skupaj pa sta podrla 1408 kegljev. V kategoriji B3 pa sta nastopila brata Mitja s 724 podrtimi keglji in Marjan Žalar s 770. Skupaj pa sta podrla 1494. Bronasti so bili Romuni z 3891, četrti domačini Srbi z 3888, peto mesto so zasedli Poljaki z 3878, šesto mesto pa ekipa Nemčije z 3870 in sedmi so bili Slovaki 3847 podrtimi kegljev.

130524_zalar_00Dve v finale

Slovenska ekipa je bila po tekmovanju v kategoriji B1 na šestem mestu, po kategoriji B2 že na četrtem in po izrednem nastopu bratov Žalar na končnem drugem mestu. Od naših tekmovalk, ki so ekipno osvojile 6. mesto, se dve posameznici v kategoriji B2 Alojzija Pirc 629 in Zdenka Benedik v kat. B3 s 673 nista uspeli v finalni del. Se pa bo za kolajne borila v petkovem finalu Danica Padežnik B2, v sobotno finale pa se je uvrstila Marija Fras B3.

Kapetan navdušen

Od moških so se po dosedanjih rezultatih v petkov finalni del v kat. B1 uvrstil Mitja Osolnik, v sobotno finale v kat. B2 pa Jakob Vodušek in Tomaž Furlan. V kat. B3 Mitja in Marjan Žalar. Preboj v finalni del pa danes pričakujemo še od Mirota Rusa in Jožeta Lampeta. V četrtkovih poznih popoldanskih urah je nastopil še Darjo Vogrič, a se s 477 ni uspel uvrstiti v finale.

Marjan Žalar, kapetan moške vrste, je bil po ekipnem nastopu vesel: »Bilo je zelo naporno, kajti za vsak kegelj se je bilo treba pošteno potruditi. Za nagrado pa smo na koncu dosegli izreden zgodovinski ekipni uspeh z osvojitvijo srebrne medalje. Trenutno več ne morem ničesar povedati zardi izčrpanosti,« sklene Franci Pirc tokratno javljanje iz Srbije.