Slovenija je zmagovalka prvega mednarodnega turnirja v Kamniku, kjer so igrali še Hrvaška, Srbija in Avstrija.  Varovanci selektorja Petra Jakšeta so v dveh dneh navdušili z kombinatorno in sproščeno igro, višek pa je bila zmaga proti sosedom, 53:52 je bilo po pravi drami. Polčas je pripadel Sloveniji (30:28), potem pa so pobudo prevzeli gostje, ki so povedli 30:34. Na krilih Milana Slapničarja in Nedžada Budimlića so se domačini vrnili v igro, pred zadnjo četrtino pa je bilo 43:43, med strelce se je vpisala tudi novinka v naši vrsti Jovita Jeglič.

130602_kosarka_00

V zadnjih desetih minutah smo spremljali napeto in izenačeno tekmo, ob koncu so imeli Hrvati pri 53:53 dva prosta meta, a so bili obakrat nenatančni, v domači vrsti pa se je s štirimi pomembnimi točkami ob koncu izkazal tudi Slobodan Banjac.

{gallery}fotogalerije/130602_kosarka_kamnik{/gallery}

Slovencem je za zmago čestital tudi košarkar Krke Marko Pajić, sicer po rodu domačin iz Kamnika.

Za Slovenijo so igrali Slobodan Banjac, Danilo Kamenik, Enis Musič, Nedžad Budimlič, Boštjan Ceglar, Rudolf Centrih, Simon Gračnar, Gregor Gračner, Milan Slapničar, Suad Hodžič, Janez Učakar ter Jovita Jeglič. Nad zasedbo pa je bdel trenerski štab Peter Jakše, Marjan Trdina, Milan Lukan.