Slovenski paratriatlonec Alen Kobilica se je na evropskem prvenstvu v Ženevi izkazal z drugim mestom, kar je njegovo prvo odličje na prvenstvih stare celine. Kobilica – njegov partner je bil tokrat Jaroslav Kovačič – je po 750 m plavanja, 20,4 km kolesarjenja in petih km teka zaostal le za Ukrajincem Vasilom Zakrevskjijem.

1005_kobilica_alen_00

Kazenske sekunde

Do zlata so ga ločile zgolj 3,7 sekunde. Ob tem velja dodati, da je Kobilica dobil 10 sekund kazenskega pribitka. O pritožbi odločajo sodniki, zato je možna še sprememba vrstnega reda!

Lani 4.

Nekdanji vrhunski maneken je do zdaj nastopil na dveh EP, leta 2013 je bil diskvalificiran, leto kasneje pa je končal na četrtem mestu. Kobilica je sicer letos nastopil še dvakrat, na tekmi svetovnega pokala v Buffalo Cityju in v Madridu je ugnal vso konkurenco.