S porazoma proti Švedom (4:11) in Nemčiji (0:6) se je Slovenija poslovila od četrtfinala na evropskem prvenstvu v golbalu. Še več, štirje porazi pomenijo tudi slovo od elitne evropske skupine in selitev v B divizijo. Danes se bo Slovenija za končno 9. mesto pomerila s Španci, ki se prav tako poslavljajo od elite.

1007_golbal_00

Razočarani

Slovenija se je proti Švedom dobro držala, polčas je izgubljala z minimalnim izidom 4:3. »V drugem polčasu smo naredili ogromno napak v obrambi in napadu. Na koncu so Švedi zanesljivo zmagali.  Seveda smo bili vsi precej razočarani,« so povedali v našem taboru. Kljub temu so imeli še eno priliko, ki pa se ni izšla po pričakovanjih in željah. Tekmo so začeli slabo, tako pa so jo tudi sklenili z visokim porazom 0:6.