Slovenska golbal reprezentanca je vnovič slavila v Mednarodni evropski golbal ligi. V finalu je z 12:2 porazila Izrael, v polfinalu pa je bila s 17:7 boljša od Črne gore.

„Po slabšem začetku in vodstvu nasprotnika 3:1 smo se pobrali in do polčasa že zanesljivo vodili z  9:5. V drugem polčasu smo nadaljevali v takšnem ritmu in tekmo predčasno zaključili z 10 golov razlike. Proti Izraelu pa je bila to najboljša predstava ta vikend. Že prve minute so pokazale, da smo igro v obrambi dvignili. Tudi napad je stekel in ob polčasu smo zanesljivo vodili. Z menjavami smo držali visok ritem igre, kar ni ustrezalo nasprotniku. Komplet ekipa si za to predstavo v obrambi zasluži pohvalo. Želim si, da bi odigrali še veliko takšnih tekem. Naslednji naš program so priprave na EP B skupine, ki se nam prične konec septembra. S pripravami pričnemo 23. julija,“ je povedal trener Ivan Vinkler.