V Berlinu v Nemčiji se danes začenja evropsko prvenstvo v paraatletiki. Slovenske barve zastopa metalec diska 43-letni Hernik Plank. Na prvenstvu tekmuje skoraj 600 športnic in športnikov iz 40 držav. Podelili pa bodo 182 kompletov kolajn.

Kvalitetne priprave

„Dobro smo trenirali, poškodb ni bilo,“ je pripravljalno obdobje ocenil trener Luka Cmok, ki bdi nad kariero Hernika Planka.

„Prepričan sem, da je Henrik dobro pripravljen. Pripravili smo tudi novo tehniko, ki je hibrid med starim in novim. Prepričan sem, da je sposoben za izid sezone. Kam ga bo to pripeljalo, pa bo jasno v petek,“ nadaljuje Cmok.

V petek ob 17.30

Henrik bo nastopil v petek, 25. avgusta, ob 17.30. Ob njem pa še osmerica, ki se bo v kategoriji F52 borila za tri medalje.

V Parizu 4.Videoprenos evropskega prvenstva

Plank se je udeležil tudi dveh kontrolnih tekem – metal je na Croatia Open in še na Veliki nagradi v Parizu, kjer je zasedel 4. mesto z rezultatom 14.22.

2016. peti

Plank je bil leta 2016 z osebnim rekordom 15.50 metra peti. Evropski prvak je postal Robert Jachimowicz (19.42), srebrn je bil Hrvat Velimir Šandor (18.53), bronast pa Litovec Kesturis Skucas (16.19).

Bronast pred štirimi leti

Plank je na evropskem prvenstvu športnikov leta 2014 v Veliki Britaniji v metu diska zasedel tretje mesto in osvojil bronasto medaljo. V finalu je zalučal disk 14,29 metra. Evropski prvak je postal Latvijec Apinis (19,68), ki je v tej kategoriji dosegel izid sezone.