Na Poljskem se je sklenilo 9. evropsko prvenstvo v showdownu (namizni tenis za slepe in slabovidne). Slovenija se domov vrača z dvema kolajnama. Peter Zidar je zasedel 2. mesto v posamični konkurenci, Miha Susman je bil 14., v ženski posamični konkurenci pa je Sanja Kos pristala na 5. mestu, Tanja Oranič je bila sedma.

V ekipni tekmi je Slovenija v boju za bron z 31:12 porazila Rusijo. Prvaki so postali Finci, ki so bili v polfinalu po ogorčenem boju boljši prav od Slovenije (29:31).

Reprezentanco je na EP uspešno vodil selektor Gregor Habjan, na mednarodni sceni pa se je predstavil tudi sodnik Marko Čenčič.

Tako je bilo leta 2016

Pred dvema letoma, ko je v Italiji potekalo 8. evropsko prvenstvo, je Peter Zidar postal evropski prvak, srebro pa je osvojila Sanja Kos, v ekipnih obračunih je bila Slovenija 2.