Na tokratnem 2018 World Para Dance Sport World Cupu v Košicah na Slovaškem je pomembno vlogo odigrala tudi slovenska reprezentanca v športnem paraplesu.

– Amir Alibabič (single men freestyle 1, single men 1, duo latin 1, duo freestyle 1)

Lara Nedeljkovič, kategorija women single class 2, 6. mesto
Nastija Fijolič, kategorija women single class 1, 2. mesto
– Nastija Fijolič, kategorija women single freestyle class 1, 2. mesto
Amir Alibabić, kategorija men sigle class 1, 4. mesto
– Amir Alibabić, kategorija men sigle freestyle class 1, 1. mesto
– Nastija Fijolič in Amir Alibabić, kategorija Duo Latin class 1, 1. mesto

„Prekrasna dvorana in odlična organizacija je pričarala eno lepših tekmovanj v Para plesu v letošnjem letu. Kljub skromnejši udeležbi držav in tekmovalcev, je bilo tekmovanje na visokem nivoju. Na žalost je odhod plesnega para Sara Štirn – Nino Batagelj na Slovaško preprečila bolezen. Prav tako se zaradi službenih obveznosti tekmovanja ni mogel udeležiti Nastijin plesni partner Klemen Pirman. Cilj zadnje tekme pred odhodom na Evropsko prvenstvo, ki bo čez 3 tedne v Varšavi, Poljska, je bilo preverjanje pripravljenosti plesalcev. Vsi trije plesalci so pokazali odlično pripravljenost. Nastija in Amir sta prvič tekmovala skupaj v kategoriji Duo latin 1 in se prikazala v odlični luči, kar je dober obet za prihajajoče evropsko prvenstvo. Amir (aktualni vice svetovni prvak) je prav tako upravičil vlogo favorita v kategoriji Men single freestyle 1 in suvereno zmagal. Nastija je v kategoriji Women single freestyle 1 prvo mesto zgrešila za pičlo desetinko točke in bila druga. Morda največje presenečenje tega tekmovanja je pripravila Lara Nedeljkovič. V kategoriji Women single 2 je zasedla 6. mesto. Ta kategorija v svetu Para plesa je najštevilčnejša in tudi najtežja. Lara je v slabem letu dni močno napredovala in se zelo hitro približuje tudi najboljšim plesalkam. S takim tempom se bo lahko prav kmalu pridružila slovenski reprezentanci tudi na največjih tekmovanjih. Glede na videno, z veseljem pričakujem prihajajoče evropsko prvenstvo, kjer upam, da nam uspe nekaj podobnega kot lani na svetovnem prvenstvu, to je osvojitev vsaj ene medalje. EP bo v Varšavi med 9. in 11.11. letos!“ sklene trener Andrej Novotny.