Danes se je na Krvavcu sklenila sezona alpskega smučanja. Na sporedu sta bila še smuka v absolutni konklurenci, med slišečimi je nastopila tudi 21-letna Anja Drev.

Po dveh vožnjah se je v moški konkurenci naslova prvaka razveselil Klemen Kosi (ASK Branik Maribor), ki je bil najhitrejši tudi v absolutni konkurenci. Za 13 stotink je ugnal Boštjana Klineta (ASK Branik Maribor), tretje mesto pa je osvojil Nejc Naraločnik (SD Beli Zajec), ki je za zmagovalcem zaostal 58 stotink. V ženski konkurenci je do zlatega odličja prišla Jera Kompan (SK Črna), druga pa je bila Anja Drev (SK Mozirje).

:: Uradni rezultati

Ob tekmi državnega prvenstva je potekal tudi ekshibicijski dvoboj med Klinetom in našim smučarjem prostega sloga Filipom Flisarjem, DILA 2019. Boštjan je imel po smukaškem delu izziva 1.70 sekunde prednosti. Filip je nato sicer dobil obe vožnji na kros progi, a je do zmage na koncu vseeno prišel Kline.