Tadej Enci je na 10. evropskem prvenstvu gluhih v teku na 400m s časom 49,74 zasedel končno 5. mesto! Evropski prvak je s časom 49,12 postal Turek Yasin Suzen, srebrn je bil Rus Anton Šarapo (49,30), bronast pa Dmitro Rudenko iz Ukrajine (49,48).

Zmanjkalo kanček moči

„Peto mesto lahko ocenim kot zelo dobro. Kot sem napovedal, je bil tek izenačen. Odločalo pa je zadnjih 30 metrov. Tadej je imel dobro stezo, ki mu je omogočala kontrolo nad ostalimi tekači. Na koncu mu je žal zmanjkalo kanček moči, ki bi mu prinesla medaljo. Sam sem zadovoljen z uvrstitvijo. Čas je v teh težkih pogoji težko oceniti, saj je tudi prvi tekel dve sekundi slabše od svojega letošnjega najboljšega časa. Si pa Tadej zasluži posebne čestitke, saj je v finalu tekel s šestimi profesionalci, ki so v svojih državah zaposleni v javni upravi in ves svoj čas namenjajo za trening, in enemu študentu. Tadej za razliko od njih najprej oddela osemurni delovnik v proizvodnji nato pa ga popoldan čaka še trening! Zame je resnično pravi borec!“ je Tadejev nastop ocenil trener Gregor Doberšek.