Na Poljskem v mestu Lublin se je sklenilo 4. svetovno prvenstvo v atletiki za gluhe. Slovenske barve so zastopali Leja Glojnarič, Iris Breganski in Tadej Enci. Zaradi COVID-19 razmer in pandemije je bilo to sploh prvo mednarodno tekmovanje po skoraj dveh letih.

Leja Glojnarič je tekmovala v metu kopja, ki ga je zalučala 35.39 metra in zasedla končno 5. mesto. Leja je nastopila pod strokovnim vodstvom trenerja Iztoka Glojnariča.

V teku na 400 metrov se je v finale uvrstil Tadej Enci in na koncu s časom 50.14 pristal na 5. mestu, kamor se je Tadej prebil iz kvalifikacij. Tadeja je na tekmovanju spremlja trener Gregor Doberšek.

Najbolj pester program je imela Iris Breganski, ki je naprej zasedla 6. mesto v sedmeroboju, bila potem 5. v skoku v višino (preskočenih 156 centimetrov) in še 9. v skoku v daljino (465 centimetrov). Iris trenira pod taktirko trenerke Mojce Knific Breganski.