Po treh krogih – v Zagrebu, Beogradu in Podgorici, so ekipe, ki igrajo v regionalni NLB Wheel ligi, v nedeljo v Banja Luki odigrale četrti krog. V dvorani Športnega centra Borik so se pomerile: Paramont (Črna Gora), KKK Singidunum-Crvena zvezda (Srbija), KKI Vrbas (Bosna in Hercegovina) in Parasport Slovenia (Slovenija). Prosti sta bili KKI Zagreb (Hrvaška) in KIK Zmaj Gradačac (BiH). To je bil zadnji turnir rednega dela, ki ga je slovenska ekipa ParaSPort Slovenia končala na 2. mestu.

V polfinale so se uvrstili KKI Vrbas, KIK Zmaj Gradačac, ParaSport Slovenia in KK OSI Paramont. Polfinale bo 20.4. v Gradačcu, finalni turnir, tam bosta igrala tudi KKK in KKI Zagreb, pa bo 18.5. v Ljubljani. Polfinalna para turnirja v Gradačcu sta KKI Vrbas – KK OSI Paramont in ParaSportSlovenia – KIK Zmaj Gradačac.

„Redni del sezone je zaključen, končali smo ga na 2. mestu, saj smo ravno v zadnjem kolu doživeli prvi poraz. Veseli dejstvo da smo bili tudi na tej tekmi konkurenčni in praktično celo tekmo pretili Vrbasu, kot tudi to, da smo vse ostale tekme dobili suvereno. Sedaj se sezona začenja ponovno, prostora za napake več ni, v polfinalu bo naš nasprotnik ekipa iz Gradačca. Kljub zmagi proti njim v rednem delu naj bi vloga papirnatega favorita še vedno pripadala Zmaju, vendar želimo dokazati, da odloča igrišče in ne papir,“ je po tekmovanju v Banja Luki povedal Žiga Kobaševič, trener ekipe ParaSportSlovenia.

Liga NLB Wheel, 4. kolo, 17.3.
KKI Vrbas – Parasport Slovenia 82:70 (12:21, 26:15, 20:16, 24:18)
KKI VRBAS: Hujić N. 13, Duvnjak D. 0, Kuzmanović P. 1, Štimac A. 24, Demirović
A. 21, Modronja E. -. , Nedić B. 0, Purić E. 7, Švraka V. 16, Čejvan M. -, Brkić B. – Trener: Matić G.
PARASPORT SLOVENIA: Kuduzović H. 23, Lokar K. 2, Ceglar B. -, Musić E. 13, Arh M. -, Povše A. -, Bojanec R. 2, Gračnar S. 0, Favretto N. 13, Škorjanc D. 8, Slapničar M. 9 – Trener: Kobaševič Ž.

KKI Vrbas – KKK Singidunum Crvena zvezda 70:41 (23:5, 14:18, 18:10, 15:8)
KKI VRBAS: Hujić N. -, Kuzmanović P. 0, Štimac A. -,Modronja E. 7, Demirović, A. -, Ritan N. 4, Sikima D. 6, Nedić B. 0, Purid E. 2, Švraka V. 25, Čejvan M. 14, Brkić B. 12 – Trener: Matić G.
KKK SINGIDUNUM CRVENA ZVEZDA: Maksimović V. 8, Srdić M. 0, Cvijanović B. 6, Vezmar G. 0, Dirković Ž. 21 ,Jovanović F. -, Vukašinović N. -, Mitrović D. 2 , Jeremić Z. -,
Rebrenović N. -, Živanović M. 4 , Makulović L. – – Trener: Kuzmanović V.

KK OSI Paramont – Parasport Slovenia 54:68 (11:22, 16:16, 13:12, 14:18)
KKI OSI PARAMONT: Baranin R. 0, Pepić N. 2, Husović S. 0, Nokić J. -, Nikolić V. -, Murić M. -, Aziraj A. 12, MišurovićN. 4, Rekanović R. 28, Čolić A. 8, Trener: Nikolić V.
PARASPORT SLOVENIA: Kuduzović H. 22, Lokar K. 2, Ceglar B. 4, Musić E. 10, Arh M. -,Povše A. -, Bojanec R. 0, Gračnar S. 0, Favretto N. 15, Škorjanc D. 14, Slapničar M. 1 – Trener: Kobaševič Ž.

6. KKK Singidunum Crvena zvezda 5

V prvi tekmi četrtega kroga sta se srečali – domača ekipa KKI Vrbas in Parasport Slovenia. Prvi polčas je pripadel slovenski ekipi, ki je vodila vse do zadnje minute. Nakar so domačini izenačili in polčas dobili z 38:36. V drugem polčasu je bila boljša domača ekipa in je tekmo dobila z rezultatom 82:70. Sledila je druga tekma v kateri sta se pomerili KKI Vrbas in KKK Singidunum. Favorizirani domačini so že ob zaključku prvega polčasa vodili s 37:23, z uspešno igro nadaljevali in tekmo suvereno dobili z rezultatom 70:41. V tretji tekmi sta se udarili KK OSI Paramont in Parasport Slovenia. Boljšo igro je prikazala slovenska ekipa, ki je po rezultatu prvega polčasa (27:39) z uspešno tekmo nadaljevala in srečanje zaključila s 54:68.

Tekme so sodili: Mia Dojčinović (BiH), Hrvoje Pencinger (HRV), Mitja Dečman (SLO) – delegat Damir Kunosić (BiH). Generalni in zlati pokrovitelj je Nova ljubljanska banka, ki je tudi v novi sezoni ligi namenila dva košarkarska vozička, srebrni pokrovitelj je Bauerfeind, medijski pa Košarka.si