Ekipa Parasport Slovenia se bo v soboto, 18. maja, v Hali Tivoli borila za bron v 16. sezone Lige NLB Wheel. Naša ekipa je v soboto s 55:62 klonila v polfinalu proti ekipi Zmaj Gradačac.

Liga NBL Wheel, polfinale, 20.4.
KKI VRBAS – KK OSI Paramont 102:39 (18:14; 26:07; 29:16; 29:12)
KKI Vrbas: Hujić N. 24 , Duvnjak D.0 , Kuzmanović P.0 , Štimac A.4 , Demirović A.4 , Modronja E.4 . , Nedić B.2 , Purić E.4 , Švraka V.32 , Čejvan M.16 , – Coach: Matić G.
KK OSI Paramont: Baranin R.- , Pepić N.4 , Husović S.6 , Nokić J.0 , Nikolić V.- , Murić M.0 , Aziraj A.17 , Mišurović N.12 , Rekanović R.- , Čolić A.- , Coach: Nikolić V

ParaSport Slovenia – ZMAJ GRADAČAC 55:62 (16:16; 13:18; 09:14; 17:14)
ParaSport Slovenia: Kuduzović H.- , Lokar K.- , Ceglar B.- , Musić E.10 , Arh M.- , Povše A.- , Bojanec R.0 , Gračnar S.0 , Favretto N.16 , Škorjanc D.12 , Slapničar M.17 – Coach: Kobaševič Ž.
Zmaj Gradačac: Mulić A.22 , Joksimović M.- ,Kunić S.-, Fejzić J. 0, M. Halilović M.- , Kamberović E.14 , Mula Halilović N. , Imširović E.4 , Rosuljaš S.13 ,Mesić S.4 , Mahovac B.0 , Mula Halilović E. , Dizdarić D.5 , – Coach: Mulić A.

V prvi polfinalni tekmi sta se pod koši srečali KKI Vrbas in KK OSI Paramont. Boljša je bila ekipa KKI Vrbas, ki je že v prvi četrtini naredila koš razliko in jo v nadaljevanju samo še povišala. Zmagala je z visoko koš razliko 102:39. V drugem polfinalnem paru sta se za drugega finalista udarili Parasport Slovenia in KIK Zmaj. Slovenska ekipa je odlično začela prvo četrtino in si priigrala manjšo prednost. V nadaljevanju je ekipa KIK Zmaj prešla v vodstvo in na koncu slavila, 62:55. V slovenski ekipi se je poznala odsotnost poškodovanega Harisa Kuduzovića.

„Porazu je botrovala naša slaba realizacija, domačin pa je zadel tudi veliko težkih metov. Svoje je očitno naredil tudi pritisk. To je šport. Gremo naprej, rabimo tako močne tekme. Nismo pa pred polfinalom izpostavljali, v kako težki situaciji smo se znašli. Poškodoval se je Haris Kuduzović, ki je motor naše ekipe. Njegova odsotnost se je močno poznala. Z gotovostjo trdim, da bi se z njim v ekipi tekma odvila v drugo smer. Je, kar je. Pred nami je finalni turnir v Ljubljani. V soboto, 18.5., v Hali Tivoli se borimo za bronasto kolajno, potem pa misli že usmerjamo na evropsko prvenstvo,“ je po tekmi povedal trener Žiga Kobaševič.

Print Friendly, PDF & Email