V petek je v Maniagu potekala individualna vožnja na čas na tamkašnji tekmi svetovnega pokala. Tekmovanje se je odvijalo dopoldan in popoldan na 12 in 26 kilometrski tras v vročem vremenu (do 31 stopinj Celzija) in zmernim vetrom.

GOPR4720_1433536061091_low Jeralič do točk

V jutranjem delu je Roman Pongrac (C2) osvojil 15. mesto. Anka Vesel (H3) je osvojila 12. mesto, Marko Sever (H4) 15. mesto, Marko Doberšek (H4) 21. mesto, tandem Alen Kobilica/Tadej Valjavec 14., Primož Jeralič (H5) pa je bil 10., kar je bilo dovolj za prve UCI točke v sezoni 2015.

Pozitivna ocena

»Kar nekaj tekmovalcev je zelo blizu deseterice, kar je obet za nadaljevanje sezone. Omeniti je potrebno, da so tekme svetovnega pokala po konkurenci enakopravne svetovnemu prvenstvu in paraolimpijskim igram, zato ocenjujem nastop reprezentance kot dober. Prve točke, ki jih je osvojil Primož so zagotovo dober obet tudi za cestno dirko, v katero polagamo precej upov,« pove selektor Aleksej Dolinšek.

Danes bodo nastopili ročni kolesarji na cestni dirki v dolžini 47 oz. 62km, v nedeljo pa kolesarji na cestnih kolesih in tandemih.