Danes se v Berlinu nadaljuje evropsko prvenstvo v atletiki, v metu diska pa bo nastopil tudi naš reprezentant Henrik Plank. „Prepričan sem, da je Henrik dobro pripravljen. Pripravili smo tudi novo tehniko, ki je hibrid med starim in novim. Prepričan sem, da je sposoben za izzid sezone. Kam ga bo to pripeljalo, pa bo jasno v petek,“ napoveduje Henrikov trener Luka Cmok.

Henrik bo v areni danes ob 17.30. Ob njem pa še osmerica, ki se bo v kategoriji F52 borila za tri medalje.

Videoprenos tekmovanja:

2016. peti

Plank je bil na EP leta 2016 z osebnim rekordom 15.50 metra peti. Evropski prvak je postal Robert Jachimowicz (19.42), srebrn je bil Hrvat Velimir Šandor (18.53), bronast pa Litovec Kesturis Skucas (16.19).

Bronast pred štirimi leti

Plank je na evropskem prvenstvu športnikov leta 2014 v Veliki Britaniji v metu diska zasedel tretje mesto in osvojil bronasto medaljo. V finalu je zalučal disk 14,29 metra. Evropski prvak je postal Latvijec Apinis (19,68), ki je v tej kategoriji dosegel izid sezone.