Naši košarkarji so s tesnim porazom proti Latviji (53:56) začeli nastop na evropskem prvenstvu. Časa za počitek ni, jutri naši košarkarji igrajo proti Srbiji, ki je bila danes z 62:49 boljša od Irske.

Tekme Slovenije:

15.6.
LATVIJA – Slovenija 56:53 (13:16, 10:12, 15:8, 18:17)
Slovenija: Koduzović 22 (7 sk, 1 as), Slapničar 20 (15 sk, 6 as), Musić 7 (2 sk, 6 as), Gračnar, Kamenik 2 (6 sk), Gračner, Lokar 2, Radić 4 (4 sk), Povše 1, Bojanec 1, Škorjanc 3.

Po štirih letih se je naša reprezentanca spet vrnila na evropsko prvenstvo. Prvo tekmo je odigrala z Latvijci (tretji ekipi z zadnjega EP divizije B), pri katerih se je pet igralcev vpisalo med strelce – po 12 točk sta dosegla Karlis Podnieks in Kaspars Turks.

Slovenija je tja do 28. minute kontrolirala potek tekme (v 6. minuti je vodila 5:12), takrat je še zadnjič vodila (32:34). Latvija je imela pred zadnjimi desetimi minutami dve točki naskoka (38:36). Kapetan Milan Slapničar je ob izteku četrtine poizkusil od daleč, a je njegov met za las zgrešil cilj.

Latvijci so izvrstno začeli zadnjo četrtino, s serijo 5:0 so pobegnili na 43:36. Tri minute in 17 sekund pred koncem je ekipa z Baltika ušla na 53:44. Verjetno so vsi, razen naše ekipe, menili, da je tekme konec. Sledilo je izvrstnih 180 sekund naše reprezentance, ki je točno 17 sekund pred koncem tekme izenačila na 53:53, po podaji Harisa Koduzovića je zadel Milan Slapničar. Sledila je minuta odmora, po njej pa napad, iz katerega so tekmeci zadeli, sodnik pa je zapisal še osebno napako Robiju Bojancu. Ostalo je še sedem sekund. Premalo za izenačenje.