Državno prvenstvo gluhih v šahu 2016 je organiziralo Društvo gluhih in naglušnih Podravja Maribor v soboto 13.2.2016, v gostišču Taborka, Gorkega 48 v Mariboru. Tekmovanja so se udeležili iz 6-ih društev gluhih in naglušnih Slovenije (DGNP Maribor, DGN Celje, MDGN Sl. Konjice, MDN Ljubljana, DGN Krško, MDGN M. Sobota). Tekmovanje je potekalo ekipno in posamezno. Prvenstvo je bilo odlično organizirano in izpeljano ob pomoči sodelavcev društva, članov in prostovoljcev. Otvoritveni nagovor so podali Bedrija Črešnik, predsednik Društva gluhih in naglušnih Podravja Maribor, Uroš Lovrenčič, predsednik Športne zveze Maribor, Franci Perkovič, kapetan šahovske sekcije društva, Robert Žlajpah tehnični delegat Športne zveze gluhih Slovenije. Himno je v slovenski znakovni jezik – govorico rok gluhih oseb prevajala tolmačica Zlatka Kaja Hötzl. Sodnik je bil Branko Vadlja, Šahovska zveza Slovenije. Državni prvak za leto 2016 je DGN Celje, 2. mesto so osvojili MDG Ljubljana in 3. mesto so osvojili naši šahisti DGNP Maribor. Posamezno so bili najboljši: 1. mesto Anton Pelko MDG LJ, 2. mesto Stanislav Veršič MDG LJ, 3. mesto Andrej Štrucl, DGN CE, 4. mesto Srečko Pihler DGNP Maribor. Zahvaljujemo se vsem tekmovalcem, navijačem in gostom za udeležbo ter fotografu Tomiju ter RTV SLO TV Maribor za pripravo objav v medijih in tolmačici Zlatki za tolmačenje v slovenski znakovni jezik. Zmagovalcem iskreno ČESTITAMO.

Avtor: Milan Kotnik