Slovenski showdown, namizni tenis za slepe, je doživel nov uspeh. Na tradicionalnem tekmovanju v poljskem Wroclawu, zbranih je bilo po 12 najboljših evropskih igralk in igralcev, je v moški konkurenci slavil zmago naš igralec Peter Zidar, ki je do uspeha prišel brez izgubljene igre. Drugo mesto je zasedel Poljak Adrian Sloninka, bronast je bil Italijan Luca Liberali. Dobro sta se odrezali tudi dekleti – Tanja Oranič je bila 4., Sanja Kos 5. Prvakinja je postala Finka Hanna Vilmi, 2. je bila domačinka Elzbieta Mielczarek, tretja pa Finka Jaana Pesari.

Slovenski showdown (namizni tenis za slepe in slabovidne) je \e navdušil tudi na svetovnem prvenstvu, ki je bilo pred mesecem dni. Reprezentanca se je domov vrnila z naslovom svetovnega prvaka (Peter Zidar), bron (leta 2013 so bili svetovni prvaki) pa je osvojila ekipa v postavi Peter Zidar, Denis Repa, Sanja Kos in Tanja Oranič. Pod uspehe se je danes in takrat podpisal trener Gregor Habjan.