S super slovensko soboto se končujejo 4. evropske paraigre mladih, ki jih je izvrstno organizirala italijanska Genova ob podpori italijanskega paraolimpijskega komiteja in lokalnih oblasti. Igre bodo v lepem spominu ostale tudi slovenski 12-članski odpravi, ki je danes osvojila še šest kolajn, skupaj kar sedem.

Trtnik drugič zlat

Današnji dan je z 2. zlatom na igrah obeležil namiznotenisač Luka Trtnik, ki je v paru s srbskim igralcem Luko Andrašićem  v finalu ugnal italijansko – slovaško navezo.

Tudi boccia in plavanje

Slovenija pa je dobila kolajne tudi v ostalih dveh športih: v bocci (dvoransko balinanje) v kategoriji mešano BC5 je zlato osvojil Blaž Adamlje, srebro pa Ezana Zulić.

Uspešni so bili v plavalnem taboru: na 100m prsno je bila srebrna Lucija Planinc (bronasta tudi na 100m prosto), 3. mesto pa je zasedel še Aljaž Vejnović (100m prstno).

V pričakovanju organizatorja

Nocoj ob 21. uri sledi še zaključna slovesnost. V prihodnjih mesecih pa bo znano, kdo bo gostil 5. evropske paraigre mladih, ki bodo na sporedu leta 2019.