Slovenska golbal reprezentanca je po pravi drami napredovala v polfinale. V četrtfinalu so naši igralci z 9:8 (6:4 ob polčasu) odpravili Poljsko. „Vedel sem, da bo težka tekma, vendar ne s takšno končnico, ki se je spet obrnila v našo zmago. Verjetno štejejo tudi izkušnje,“ je uvodoma povedal trener Ivan Vinkler.

0710_golba

„Tekmo smo začeli solidno in nadaljevali odlično. Povedli smo 6 2. Imeli kazenski strel, ga odlično izvedli, vendar ga je nasprotnik prebral in obranil. Po tem dogodku se je naša igra obrnila v nasprotno smer. Nasprotniku smo dovolili, da je prevzel igro, naša pa je postala neprepoznavna. Tako se je nadaljevalo tudi v drugem polčasu. Ko so izenačili na šest, smo se šele nekoliko pobrali. Kljub temu nismo igrali na nivoju, sploh v obrambi. To lahko rečem za vse igralce, ki so dobili priložnost. Sledile so trenutki, kjer je bil gol na gol. Tokrat nam je nasprotnik ponudil veliko priložnost v zadnji minuti in pol do konca, ko je naredil 10 s. S tem smo dobili kazenski strel, ki ga je Ledinek zanesljivo izkoristil. Vendar je sledilo še nekaj razburljivosti pred našim golom, ko je Ledinek rešil z neverjetno potezo zanesljiv gol po njegovi napaki. Po tem dogodku smo si res vsi oddahnili,“ so še povedali v našem taboru.

Jutrišnjo polfinalno tekmo igra Slovenija ob 14.30.